ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3113071
*
nr 311 3071
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 11:48:16
1
100 kr
22/4 14:19:24
2
150 kr
24/4 20:43:39
3
200 kr
25/4 16:26:02
4
300 kr
25/4 18:11:59
3
300 kr
25/4 18:13:53
3
350 kr
26/4 11:44:42
5
Vinnande bud
26/4 15:38:28
6
550 kr
26/4 15:39:10
6
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Pigtittare
nr 311 3071
Pigtittare
1800-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 11:48:16 | 1 | 100 kr |
22/4 14:19:24 | 2 | 150 kr |
24/4 20:43:39 | 3 | 200 kr |
25/4 16:26:02 | 4 | 300 kr |
25/4 18:11:59 | 3 | 300 kr |
25/4 18:13:53 | 3 | 350 kr |
26/4 11:44:42 | 5 | Vinnande bud |
26/4 15:38:28 | 6 | 550 kr |
26/4 15:39:10 | 6 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27